Brak kategorii

Książki na świąteczny prezent

Książki to dla wielu osób zawsze dobry prezent. Sama jestem w tej grupie! 🙂 Dlatego też w tym roku przygotowałam kolejną listę książek na świąteczny prezent. Książki są z szeroko pojętego obszaru rozwoju osobistego i zawodowego. Na pewno będą dobrym wyborem dla osób, które lubią poprzyglądać się sobą, są otwarte na zmiany, a rozwój jest dla nich ważną wartością w życiu. Jeśli chcesz mieć szerszy wybór, to koniecznie zobacz zeszłoroczną listę książek idealnych na prezent.

? Czuła przewodniczka, Natalia de Barbaro

Ta książka dedykowana jest kobietom. Wszystkim, niezależnie od wieku, wykształcenia, stanowiska. Nie jest to zwykły poradnik. To pewnego rodzaju przewodnik, który pozwala kobietom poprzyglądać się sobie. Swoim myślom i głosom w głowie, które nie zawsze są przychylne. Autorka zachęca do znalezienia w sobie Czułej Przewodniczki, która pragnie życia w zgodzie ze sobą, swoimi pragnieniami i marzeniami. Czuła Przewodniczka zachęca kobiety do życia po swojemu, do zaakceptowania emocji i otoczenia siebie uważnością i dobrocią.

? Jak ogarniać emocje w pracy? Liz Fosslien, Mollie Duffy West

To książka, która mnie w ostatnim czasie zachwyciła. Czytając w niej różne zawodowe historie, byłam w stanie dokładnie przełożyć je na rzeczywistość podczas mojej współpracy z firmami. To idealna pozycja w zasadzie dla wszystkich aktywnych zawodowo, jednak szczególnie polecam ją managerom oraz specjalistom HR. Dodatkowo w książce znajdziesz mnóstwo ilustracji. Niektóre z nich są w humorystycznym tonie, dzięki czemu cała książka – pomimo tego, że porusza ważny temat emocji w pracy – nie jest patetyczna.

? Improwizuj. Przestań myśleć, zacznij robić! Emma Isaacs 

Ta książka to solidna dawka motywacji. Autorka zachęca w niej, by przestać ukrywać się za bezpiecznymi wyborami i idealnymi planami. Aby osiągnąć sukces (który dla każdego może znaczyć coś innego) trzeba otworzyć się na nowe doświadczenia i wyzwania. Nie do końca zgadzam się ze zdaniem autorki, by zawsze mówić “tak” propozycjom, a dopiero potem się zastanawiać. Jednak w ogólnym rozrachunku książkę bardzo polecam. 

? Dary niedoskonałości, Brene Brown 

Książka o samoocenie, akceptacji, perfekcjonizmie. Brene Brown, autorka książki zachęca do zaakceptowania swoich niedoskonałości, dzięki czemu pozwolimy sobie na życie odważne i autentyczne. W książce można znaleźć też historie samej autorki (choć niektórzy twierdzą, że jest ich za dużo), dzięki czemu ma się poczucie bliskości z nią.

? Zaufanie, czyli waluta przyszłości, Michał Szafrański

To już kilkuletnia pozycja, jednak dopiero teraz wpadła w moje ręce. Może się wydawać, że to ciekawa lektura tylko dla osób, które rozwijają swojego bloga, jednak ja się z tym nie zgadzam. To historia sukcesu bloga Michała, autora książki, pełna prawdziwych historii. Opisująca wzloty i upadki. Zdecydowanie nie jest napisana w cukierkowym tonie. Autor szczerze opowiada o porażkach, trudnych momentach. Opisuje też swoje prywatne trudne momenty, ale też wyzwania, których się podjął. To książka o konsekwencji, która jest sporą dawką motywacji.

Która pozycja Cię zaciekawiła? Wiesz już komu ją kupisz na świąteczny prezent?